Jak stosować olejek szafranowy do włosów?

Olejek szafranowy wytwarza się w procesie tłoczenia na zimno nasion szafranu. Naturalny i ekologiczny produkt nie może być poddawany procesowi rafinacji, czyli oczyszczaniu. Zawiera mnóstwo drogocennych składników, w tym witamin, minerałów i kwasów tłuszczowych. Należy przechowywać go w zacienionym i suchym miejscu lub w lodówce.

olejek-szafrnawony.jpgOlejek szafranowy doskonale sprawdza się w pielęgnacji każdego rodzaju włosów. Poprawia kondycję zarówno skóry głowy, jak i włosów; pozytywnie wpływa na wewnętrzne i zewnętrzne struktury pasemek. Odbudowuje rozdwojone końcówki włosów oraz regeneruje uszkodzone i zniszczone pasemka. Zapewnia wygładzenie, dogłębne nawilżenie i połysk. Olejek szafranowy zabezpiecza włosy przed działaniem szkodliwych czynników pochodzących ze środowiska zewnętrznego, promieniowaniem słonecznym, słoną i chlorowaną wodą lub niektórymi składnikami (SLS, amoniak). Dodatkowo, ogranicza nadmierne wydzielanie sebum przez gruczoły łojowe zlokalizowane w skórze głowy, hamuje wypadanie włosów oraz wzmacnia cebulki i mieszki włosowe. A czy wiesz, jak poprawnie stosować olejek szafranowy, aby osiągnąć wyżej wymienione efekty?

Olejek szafranowy z powodzeniem wykorzystać można w domowej pielęgnacji włosów. Kilka kropel kosmetyku dodać możesz do maseczki lub odżywki, które stosujesz na co dzień. Następnie na włosy i/lub skórę głowy produkt nakładaj tak, jak robiłaś to do tej pory. Olejek szafranowy wetrzeć możesz w końcówki pasemek, aby ochronić je przed rozdwajaniem się, przesuszeniem i uszkodzeniami mechanicznymi lub chemicznymi. Masaż skóry głowy przyniesie rewelacyjne efekty, jeżeli użyjesz w jego trakcie olejku z szafranu. Pobudzi on wzrost włosów na długość i grubość, poprawi krążenie krwi i przyspieszy odnowę komórkową skóry głowy. Produkt można aplikować także na suche i mokre pasemka. Olejek szafranowy ułatwia rozczesywanie i przyspiesza suszenie, pozwala ujarzmić nawet najbardziej niesforne kosmyki i wymodelować każdą fryzurę.

Olejowanie włosów z zastosowaniem olejku szafranowego również przyniesie dobre efekty. Jak poprawnie wykonać ten zabieg? Pamiętaj, aby przed zaaplikowaniem umyć głowę oczyszczającym szamponem, czyli takim, który zawiera SLS lub jego łagodniejszy odpowiednik SLES. Potem nanieś taką ilość kosmetyku, który odpowiada następującym parametrom: długości, objętości i porowatości włosów. Na głowę załóż foliowy czepek i ręcznik; wytworzy się pod nimi ciepło, które przyspieszy wchłaniane składników odżywczych zawartych w olejku szafranowym. Po upływie około godziny głowę dokładnie umyj delikatnym szamponem. Twoje włosy będą piękne i zdrowe.