Olej faraonów- o olejku szafranowym, naturalnym wyzwalaczu szczęścia.

Olej szafranowy należy do rodziny słonecznika. Jest powszechnie stosowany w kuchni, od wieków znany jest jako środek medyczny, ale niestety- dawniej był rarytasem, który przysposobiony był jedynie zamożnym i potężnym władcom. W starożytnym Egipcie nikt inny oprócz faraona nie miał prawa hodować szafranu.

olejek-szafranowy.jpgNie bez powodu był on otaczany taką czcią i pietyzmem, jest bowiem bardzo wyjątkowym olejem. Dlaczego? Co wyróżnia go spośród innych olejków kosmetycznych i leczniczych? Przeczytaj poniższe zestawienie.

  1. Olej z szafranu (zwanego inaczej krokoszem bawarskim) zawiera największą ilość kwasu linolowego, oraz bardzo wysoką dawkę witaminy E.
  2. Zażywany regularnie może on łagodzić objawy cukrzycy typu II, choroby wieńcowej oraz nadciśnienia.
  3. Co więcej – poprawi on poziom cholesterolu we krwi oraz- to dobra wiadomość dla wszystkich pań – pomaga zredukować masę tłuszczową ( w tym celu zaleca się pić jedną łyżkę stołową oleju dziennie).
  4. Chińczycy od wieków używają oleju szafranowego by uśmierzyć wszelkiego rodzaju bóle oraz wzmocnić krew.
  5. Olej łagodzi problemy z miesiączka i jej regularnością, ponieważ kwas linolowy bardzo skutecznie reguluje poziom hormonów w organizmie.
  6. Jest nazywany „olejem szczęścia”, ponieważ zwiększa produkcję endorfin w naszym mózgu. Osoby, które zmagają się z bezsennością i cierpiące na chorobę Alzheimera również powinny sięgnąć po drogocenny szafran.
  7. Ponieważ kwas linolowy (którego w krokoszu jest tak wiele) ma zaskakujące właściwości dla naszej skóry, to na pewno zwrócą na niego uwagę wszystkie kobiety. Kwas eliminuje nadmiar sebum nie zatykając jednocześnie porów skóry, a jednocześnie dba o jej odpowiednie nawilżenie. Jednym słowem nasza skóra będzie odpowiednio nawilżona w naturalny i bezpieczny sposób.
  8. Pokochają go Twoje włosy od cebulek aż po same końce. Delikatnie je nawilży, odżywi i zregeneruje, nada im blasku i miękkości a jednocześnie przyczynie się do lepszego wzrostu włosa i wzmocni cebulki włosów.
  9. Zadba również o skórę głowy- ograniczy wydzielanie łoju, usunie niechciane substancje z powierzchni skóry, odpowiednio ją nawilży, złagodzi podrażnienia, pomoże wszystkim , którzy zmagają się z lekką formą łuszczycy lub łupieżem.

Warto zdecydować się na jego zakup, jeśli jesteś fanką naturalnych olejków – wówczas docenisz jego wszechstronność. Jeśli zaś dopiero zaczynasz przygodę z olejkami i ich działaniem kosmetycznym- nie martw się – zawsze można go zastosować w kuchni. Na pewno wyjdzie Ci to za zdrowie. Powodzenia!