Olej szafranowy, olej krokoszowy i inne najlepsze olejki do włosów!

Chcesz poznać najlepsze olejki do włosów? Do celów kosmetycznych wykorzystuje się kilkaset różnych olejów, a każdy z nich ma odmienne właściwości. Olej krokoszowy (często mylnie określany jako olej szafranowy) jest wśród nich bardzo interesującym składnikiem bogatym w kwasy tłuszczowe omega-6 oraz witaminę E.

olej-szafranowy

Na początek dowiedz się nieco więcej o tym:

 1. jakie właściwości ma olej szafranowy,
 2. czym odróżnia się od oleju z nasion krokosza barwierskiego,
 3. i do jakich innych olejków można go porównać?

OLEJ SZAFRANOWY – panaceum dla skóry
Olej szafranowy INCI: Saffron (Crocus Sativus) Essential Oil

Jeśli omawiamy olej szafranowy musimy zaznaczyć, że to olejek eteryczny. Nie uzyskuje się go w procesie tłoczenia jak bardziej wartościowe oleje do włosów, ale poprzez macerowanie (moczenie) szafranu w innym oleju. Jest rzadziej wykorzystywany w pielęgnacji, prawdopodobnie dlatego, że sam szafran jest trudno dostępną i bardzo drogą rośliną. Nie mniej jednak olej szafranowy zawiera sporo witamin A oraz B2. Wykorzystywany w pielęgnacji, a nie do celów leczniczych, opóźnia procesy starzenia się komórek, odmładza, poprawia koloryt skóry, leczy trądzik i eliminuje problemy skórne, a także stymuluje wzrost włosów.

OLEJ KROKOSZOWY – idealny dla włosów
Olej krokoszowy INCI: Carthamus Tinctorius Seed Oil

Omawiając olej szafranowy, nie sposób nie wspomnieć o oleju z krokosza barwierskiego. Czemu? Ponieważ to właśnie on bardzo często określany jako kosmetyczny olej szafranowy. Wytłacza się go na zimno z nasion krokosza. Nie jest eteryczny i lepiej sprawdza się w pielęgnacji, zupełnie odwrotnie niż olej szafranowy. Stosuje się go zarówno w produktach do pielęgnacji skóry, jak i włosów, ponieważ tworzy na ich powierzchni warstwę okluzyjną i zabezpiecza przed odparowywaniem wody. Olej z krokosza ma zbawienny wpływ na wzrost i ogranicza wypadanie włosów. To idealny olejek do włosów słabych, łamliwych, zmęczonych. Jest delikatny, bezbarwny, bezzapachowy i łatwo wchłania się w skórę głowy.

NAJLEPSZE OLEJKI DO WŁOSÓW – który wybierzesz?

Pamiętajmy, że nie tylko olej szafranowy i olej krokoszowy są polecane w pielęgnacji. Wybranie idealnego produktu do kwestia poszukania kosmetyku o naturalnym składzie, bogatego w naturalne oleje, nawet jeśli niekoniecznie jest to olej szafranowy lub olej z krokosza barwierskiego. Miejmy na uwadze, że jest dużo innych olejów o równie ciekawych lub jeszcze lepszych właściwościach.

Olej do włosów Nanoil w trzech wersjach do włosów o różnej porowatościNr 1 – Olej do włosów Nanoil

Produkt dostępny w trzech wersjach do włosów o różnej porowatości, czyli budowie: olejek Nanoil do włosów niskoporowatych (trudnych w stylizacji), olejek Nanoil do włosów średnioporowatych (puszących się) oraz olejek Nanoil do włosów wysokoporowaych (zniszczonych i suchych).

Zapewnia włosom wielowymiarową pielęgnację ukierunkowaną na towarzyszące danej budowie włosów problemy. Działa nie tylko na powierzchni, ale także we wnętrzu włosów, a nawet na skórę głowy. Nanoil to idealny olej do olejowania włosów, który można stosować na wiele sposobów: na sucho, na mokro, na gorąco, na noc, bez spłukiwania, jako dodatek itd. To bardzo lekki i świetnie wchłaniający się olejek, o dobrej wydajności i pięknym zapachu. Eleganckie opakowanie jest też bardzo praktyczne za sprawą szerokiej pompki, która dozuje idealną ilość olejku i podnosi wydajność produktu. Olejek do włosów Nanoil:

 • wzmacnia włosy, hamuje ich wypadanie i stymuluje wzrost,
 • uszczelnia warstwę wodno-lipidową, a zatem zapewnia stały poziom nawilżenia,
 • odżywia włosy, a także ułatwia wchłanianie się substancji odżywczych,
 • zapewnia włosom blask, miękkość, elastyczność i gładkość,
 • ułatwia stylizację, w której trakcie ochrania włosy np. przed temperaturą,
 • dba o zdrowie skóry głowy, reguluje jej pH, zapobiega łupieżowi,
 • domyka łuski włosów i sprawia, że kondycja włosów nie ulega pogorszeniu.

www.nanoil.pl

moroccanoil-treatment-originalNr 2 – Olej do włosów Moroccanoil

Kurację do włosów dostaniemy w dwóch wersjach: Moroccanoil Treatment Original do każdego rodzaju włosów oraz Moroccanoil Treatment Light do włosów delikatnych, blond lub farbowanych na jasne kolory. Moroccanoil to również inne olejki np. do skóry głowy, szampony, odżywki itp.

Olejek do włosów Moroccanoil to lekki preparat o prostej formule bogatej w przeciwutleniacze. Bazą jest tutaj marokański olejek arganowy, który znajdziemy niemal w każdym produkcie z serii Moroccanoil, wzbogacony o kilka podstawowych składników dodatkowych. Oba olejki nadają się do nakładania przed myciem włosów oraz po ich umyciu na delikatnie osuszone pasma, bo wówczas nie wymagają spłukiwania. Olejek do włosów Moroccanoil:

 • ułatwia układanie włosów i ochrania je przed wysoką temperaturą,
 • długotrwale wzmacnia włosy od nasady po końce,
 • zapewnia włosom blask, przyspiesza ich suszenie i dodaje miękkości.

loreal-professionnel-colour-glow-oilNr 3 – Olej do włosów Mythic Oil

Olejkowe serum od L’Oreal Professionnel dostępne są w czterech wersjach: Nourishing Oil do włosów każdego rodzaju, Colour Glow Oil do włosów farbowanych, Rich Oil do włosów puszących się i matowych, Shimmering Oil do nabłyszczania włosów i ciała.

To produkty mocno inspirowane orientalnymi tradycjami. Wykorzystują naturalne olejki do tego, aby natychmiastowo i dogłębnie odżywić włosy, a także zapewnić im promienny blask. Zamknięte w eleganckich, szklanych butelkach olejki mają średnią gęstość i bardzo intensywne zapachy. Warto stosować je na suche włosy lub wilgotne tuż przed ich modelowaniem. Nie sprawdzą się raczej na cienkich włosach, dla których mogą mieć zbyt ciężką formułę. Olejek do włosów Mythic Oil:

 • dyscyplinuje włosy i daje efekt niesamowitego blasku i gładkości,
 • dba o prawidłowe nawilżenie i odżywienie cebulek,
 • zabezpiecza pasma przed promieniowaniem UV i temperaturą.