Pielęgnacja włosów i skóry głowy olejkami kosmetycznymi staje się coraz bardziej popularniejsza. Wiele kobiet sięga po naturalne produkty, pozyskiwane z uprawianych ekologicznie kwiatów, ziół i owoców. Dlaczego decydują się na takie rozwiązanie? Ponieważ mają pewność, że naturalne kosmetyki posiadają bezpieczny skład i dają natychmiastowe efekty. Podobnie jest z olejkiem szafranowym. Jednak w jaki sposób wybrać ten oryginalny?
Na szczęście bardzo łatwo można rozpoznać oryginalny olejek szafranowy od zwykłej podróbki. Na początek musisz wiedzieć, że szafran jest jedną z najdroższych roślin. Cena olejku kosmetycznego będzie więc dość wysoka. Po drugie, rozróżnia się trzy rodzaje olejków: naturalne, rafinowane i organiczne. Wszystkie pozyskiwane są w trakcie procesu tłoczenia na zimno. Jednak oleje rafinowane zostały oczyszczone i tym samym pozbawione większości odżywczych składników. Oleje organiczne natomiast muszą posiadać odpowiednie dokumenty i certyfikaty stwierdzające, że nie były poddawane chemicznym obróbkom.
Zanim zdecydujesz się na kurację olejkiem szafranowym, warto poznać opinie producenta lub innych osób, które korzystały z tego produktu. Na etykiecie również powinnaś znaleźć informacje potwierdzające to, czy kosmetyk jest naturalny i oryginalny. Duże znaczenie ma sposób wytwarzania olejku szafranowego. Najlepsze produkty będą tłoczone na zimno i nie mogą być poddawane procesowi rafinacji. Dlaczego? Tylko w taki sposób zachowają wszystkie składniki i właściwości. Chyba nie trzeba przypominać, że bardzo ważny jest skład olejku szafranowego. A znajdziemy w nim między innymi witaminę E i kwas linolowy. Przed zakupem zwracaj uwagę także na informacje dotyczące producenta: skąd sprowadza kosmetyki i czy posiada wymagane atesty. Istotne jest też opakowanie, ponieważ od niego zależy to, jak długo olejek szafranowy zachowa świeżość. Buteleczka powinna być wykonana z ciemnego szkła, a produkt należy przechowywać z daleka od źródeł światła, powietrza i wilgoci.
Niektóre kosmetyki mają tańsze zamienniki. Podobnie jest z olejkiem szafranowym. Jego tańsza wersja produkowana jest z krokosza barwierskiego. Roślina posiada takie same właściwości i zawiera te same składniki, co szafran. Oczywiście cena takiego olejku jest niższa niż oryginalnego olejku szafranowego. Ostateczna decyzja należy do ciebie.